رقابت بیش از ۱۱ هزار نفر در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت صبح امروز در بازدید از حوزه‌های آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری اظهار کرد: اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری با همکاری سازمان سنجش پزشکی، بورد تخصصی، اعضای هیئت علمی و روسای دانشگاه‌ها و با رعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی در حوزه‌های مختلف برگزار شد.در این آزمون ۱۱ هزار و ۴۴۷ نفر از پرستاران در مقاطع کارشناسی به بالاتر شرکت کرده‌اند که از این تعداد  ۹ هزار و ۹۹ نفر زن و ۲ هزار و ۳۴۸ نفر مرد هستند.

او افزود: هدف از برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، سنجش پرستاران از نظر صلاحیت‌های علمی و حرفه‌ای و دادن خدمات بهتر و با سطح کیفی بالاتر به بیماران است.

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

حضرتی گفت: درحال حاضر ۳۲ هزار پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری صادر شده است و داشتن پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری برای افرادی که متقاضی فعالیت در حوزه پرستاری در منزل و گرفتن پست‌های مدیریتی هستند، الزامی است.


بیشتر بخوانید: ونير و لومينيرز دندان

او با بیان اینکه از سال ۹۶ آزمون صلاحیت حرفه‌ای برگزار می‌شود، تاکید کرد: سوالات آزمون صلاحیت‌های حرفه‌ای‌ در چهار حیطه طراحی شده است  و امروزه هیچ کار بهداشتی، درمانی و آموزشی به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف نشده است.

حضرتی در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان یادآوری کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته قرار است قسمت اجرایی آزمون صلاحیت حرفه‌ای بر عهده سازمان نظام پرستاری قرار بگیرد و معاونت پرستاری وزارت بهداشت نقش نظارتی بر روند انجام این آزمون را دارد.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

آفت دهان

آفت دهان چیست و چگونه وجود می آید؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یک روز با یک زخم در دهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *