رقابت بیش از ۱۱ هزار نفر در آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت صبح امروز در بازدید از حوزه‌های آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری اظهار کرد: اولین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری با همکاری سازمان سنجش پزشکی، بورد تخصصی، اعضای هیئت علمی و روسای دانشگاه‌ها و با رعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی در حوزه‌های مختلف برگزار شد.در این آزمون ۱۱ هزار و ۴۴۷ نفر از پرستاران در مقاطع کارشناسی به بالاتر شرکت کرده‌اند که از این تعداد  ۹ هزار و ۹۹ نفر زن و ۲ هزار و ۳۴۸ نفر مرد هستند.

او افزود: هدف از برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاری، سنجش پرستاران از نظر صلاحیت‌های علمی و حرفه‌ای و دادن خدمات بهتر و با سطح کیفی بالاتر به بیماران است.

آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

حضرتی گفت: درحال حاضر ۳۲ هزار پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری صادر شده است و داشتن پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری برای افرادی که متقاضی فعالیت در حوزه پرستاری در منزل و گرفتن پست‌های مدیریتی هستند، الزامی است.


بیشتر بخوانید: ونير و لومينيرز دندان

او با بیان اینکه از سال ۹۶ آزمون صلاحیت حرفه‌ای برگزار می‌شود، تاکید کرد: سوالات آزمون صلاحیت‌های حرفه‌ای‌ در چهار حیطه طراحی شده است  و امروزه هیچ کار بهداشتی، درمانی و آموزشی به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف نشده است.

حضرتی در پاسخ به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان یادآوری کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته قرار است قسمت اجرایی آزمون صلاحیت حرفه‌ای بر عهده سازمان نظام پرستاری قرار بگیرد و معاونت پرستاری وزارت بهداشت نقش نظارتی بر روند انجام این آزمون را دارد.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

معرفی برندهای محبوب کامپوزیت دندان

خرید کامپوزیت دندان در دندانپزشکی اصولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. متاسفانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *