۸۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری ندارند

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، پیمان طبرسی مدیر گروه عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: دستوالعمل بهداشتی مدارس در روزهای کرونایی به معنی آن  است که هر دو یا سه روز از دانش آموزان و کادر مدرسه تست حلقی گرفته شود که امکان پذیر نیست؛ بنابراین تنها راه ممکن محدود کردن مجامع است.

او گفت: هم کرونا و هم آنفلوانزا  ویروسی بوده و احتمال بروز همزمان آن‌ها وجود دارد که در صورت بروز همزمان آن‌ها مرگ و میر افزایش می‌یابد. اگر دو اپیدمی باهم اتفاق بیفتد، به طور حتم کنترل آن بسیار سخت‌تر می‌شود.

طبرسی بیان کرد: بیشتر از اینکه به فکر دارو، درمان و یا تشخیص بیماری باشیم باید پیشگیری کنیم؛ چراکه اگر الان بیماری را کنترل نکنیم، ممکن است سیستم درمان در پاییز و زمستان به طور ناگهانی دچار فروپاشی شود زیرا اگر نیروی انسانی با این بیماری‌ها درگیر شود جایگزینی برای آن نداریم  و اگر نیرویی مبتلا شود، افراد باقیمانده باید بیشتر کار کنند تا بتوانند جای او را پر کنند.


بیشتر بخوانید


او گفت: ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بدون نیاز به بستری خوب می‌شوند، ۱۵ درصد نیاز به بستری در بخش دارند و ۵ درصد وارد آی سی یو می‌شوند. از ۱۵ درصدی که در بخش بستری می‌شوند، ۳۰ درصد نیاز به بخش آی سی یو پیدا خواهند کرد و بر اساس آمار جهانی از هر ۱۰ نفری که بر اثر ابتلا به این بیماری بستری می‌شوند یک نفر فوت می‌کند.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

معرفی برندهای محبوب کامپوزیت دندان

خرید کامپوزیت دندان در دندانپزشکی اصولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. متاسفانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *