اعضای هیات جشنواره سلامت

پس از آنکه چند سال از توزیع و تحولات جدید حوزه دندان پزشکی و پزشکی پرده پرداری شد. در همین راستا اعضای هیات جشنواره سلامت به انتخاب بهترین دستآورد های این حوزه نمودند. این شامل امور تجهیزات دندانپزشکی نیز می شود.

اعضای هیات جشنواره سلامت

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان با انتصاب سیدمهدی سیدین نیا دبیر جشنواره، سیاوش گلشیری، فریدون نجفی و مجید صدیقی مسئولیت انتخاب فیلمنامه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» را بر عهده خواهند داشت. جشنواره ملی فیلم کوتاه «مهر سلامت» در دومین دوره برگزاری خود با شعار «هر ایرانی یک مهرورز سلامت» در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد. این جشنواره شامل بخش‌های فیلم کوتاه داستانی، مستند، فیلمنامه و بخش ویژه با موضوع کروناست.

فراخوان و جزئیات برگزاری در سایت جشنواره به نشانی www.msff.ir اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،کاظم ملکوتی روانپزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: براساس پژوهش‌های انجام شده ۶۰ درصد مردم نیازمند خدمات بهداشت روان هستند، اما بنا به هر دلیلی از این خدمات استفاده نمی‌کنند.

در بخش بهداشت روان جامعه

او گفت: مردم باید از مراکز مشاوره رایگان استفاده کنند تا مشکلاتشان برطرف شود، شعار امسال سازمان جهانی بهداشت حرکت به سمت بهداشت روان و سرمایه‌گذاری در آن است، ۳ تا ۴ درصد بودجه بهداشت کشور صرف بهداشت روان می‌شود این در حالی است که در کشور‌های پیشرفته این عدد به حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد می‌رسد و ما نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر در این حوزه داریم.

ملکوتی با اشاره به اینکه ۱۰ سال پیش بیماری روان ۲۳ درصد شیوع پیدا کرده بود، افزود: در حال حاضر این عدد به ۲۴ الی ۲۵ درصد رسیده است، لذا فشار روانی در جامعه ما بالاست، اساساً ۷۰ درصد ریشه فشار‌های روانی را باید در خارج از سیستم بهداشت دنبال کرد، برای کمک به بهداشت روان باید همه دست به دست هم دهیم.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون وقایع متعددی را پشت سر گذاشته ایم ادامه داد: از یک طرف به مردم می‌گوییم که تاب آوری داشته باشند و از طرف دیگر به مردم از جنبه‌های مختلف فشار وارد شده است.

این روانپزشک با اشاره به فوت روزانه حدود ۲۵۰ نفر از شهروندان به دلیل کرونا بیان کرد: مسئولان باید چاره اندیشی کنند تا فشار‌های روانی جامعه کاهش پیدا کند، در رسانه‌های مختلف و شبکه های مجازی برخی از مدیران، الگوی رفتاری مردم شده اند به طوری که آن‌ها مثلا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده و یا حتی از ماسک استفاده نمی کنند. این موضوع باعث می‌شود تا مردم بگویند وقتی برخی از مسئولان دستورالعمل‌ها را رعایت نمی‌کنند پس چرا ما این کار را انجام دهیم.

اعضای هیات جشنواره سلامت

ملکوتی گفت: سه اصل در دنیا در خصوص کرونا وجود دارد، مردم باید به شستشوی مکرر دستان خود بپردازند، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و در نهایت از ماسک استفاده کنند تا میزان مرگ و میر کاهش پیدا کند. با کنترل این مسائل است که می‌توان کار را پیش برد، رفتار و آموزش در این خصوص به مردم بسیار مهم است، دولت باید کمک کند تا مردم بتوانند ماسک‌های های ارزان قیمت را تهیه و استفاده کنند.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

معرفی برندهای محبوب کامپوزیت دندان

خرید کامپوزیت دندان در دندانپزشکی اصولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. متاسفانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *