ساخت واکسن بعد از ۲ میلیون فوتی

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که ممکن است آمار جهانی جان‌باختگان کرونایی تا قبل ثبت اولین واکسن کرونا به صورت رسمی از مرز دو میلیون نفر هم بگذرد.

او گفت: اگر حتی همین اقدام‌های محدود کننده صورت نگیرد ممکن است آمار بالاتر رود؛ تا کنون حدود یک میلیون نفر در جهان به دلیل  کرونا جان خود را از دست داده اند.

مایک رایان، مدیر برنامه‌های اضطراری در سازمان بهداشت جهانی گفت: نباید جوانان را مقصر افزایش گسترش ویروس کرونا در اروپا و سایر نقاط دانست، زیرا کاهش محدودیت‌ها و بازگشایی‌ها باعث افزایش این ویروس شده است.

همچنین بروس آیلوارد، مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز از مذاکره با چین در رابطه با طرح کواکس که طرحی جهانی برای توزیع عادلانه واکسن کرونا خبر داد.

او اعلام کرد حتی کشوری مانند تایوان که عضو سازمان جهانی بهداشت نیست، در طرح کواکس شرکت کرده است و در مجموع  تاکنون ۱۵۹ کشور تحت پوشش این طرح هستند.


بیشتربخوانید: نحوه انجام ارتودنسی متحرک دندان ها


سعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،  در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۳۹۹، ۸۱ هزار و  ۱۷ نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۴۶ هزار و ۸۲۴ داوطلب (۵۷.۷۹ درصد) در آزمون شرکت کردند.

هاشمی نظری بیان کرد: از شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال تعداد ۴۲ هزار و ۶۶۱ نفر (۹۱.۱۱ درصد) مجاز به انتخاب رشته محل شده بوده اند که تعداد ۳۳ هزار و ۳۶۱ نفر (۷۸.۲ درصد) انتخاب رشته محل خود را در بازه زمانی مقرر و در زمان تمدید شده تا ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۸ مهرماه انجام دادند.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

معرفی برندهای محبوب کامپوزیت دندان

خرید کامپوزیت دندان در دندانپزشکی اصولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. متاسفانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *