اخبار دندانپزشکی

معیارهای اصلی تعیین قیمت ایمپلنت دندان در مشهد + مزایا و عوارض آن

قیمت ایمپلنت دندان در مشهد در کلینیک دندانپزشکی بارانا در خرداد 1402 برای هر واحد دندان از قیمت 10,500,000  شروع می شود و تا قیمت 15,500,000  ادامه دارد. این مبلغ بنا به جنس و کیفیت ایمپلنت می تواند متفاوت باشد. در این بازه قیمتی گران ترین آن به ایمپلنت کره ای تعلق دارد و ارزان ترین آن ایمپلنت آلمانی است.

مزایای انجام ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان که به آن کاشت طبیعی دندان هم گفته می شود، برای  جایگزینی دندان آسیب دیده یا از دست رفته استفاده می شود. این روش زمانی بیشتر کاربرد دارد که علاوه بر تاج دندان، ریشه آن هم آسیب دیده باشد.

اگرچه هزینه ایمپلنت دندان می تواند یکی از فاکتورهای مهم برای این درمان به حساب آید، اما نباید فراموش کرد که ایمپلنت مزایای بسیاری نسبت به پروتز یا دندان مصنوعی دارد که نباید از آن غافل ماند. برای اطلاعات بیشتر از این روش درمانی می توانید مقاله قیمت ایمپلنت دندان در مشهد را بخوانید.

انجام درمان ترکیبی ایمپلنت و لمینت دندان در دندانپزشکی بارانا

در ادامه به مهم ترین مزایای انجام ایمپلنت اشاره می شود:

بهبود کیفیت زندگی

زمانی که یک یا چند دندان از دست می رود، افراد در خوردن، صحبت کردن یا حتی لبخند زدن دچار مشکل می شوند. با جایگزینی دندان‌های آسیب دیده یا از دست رفته افراد می‌توانند خوردن، حرف زدن و لبخند زدن زیباتر و بهتری را تجربه کنند.

 بازگشت به شکل ظاهری طبیعی

ایمپلنت روشی است که به شکل طبیعی دندان‌های از دست رفته را جایگزین می‌کند؛ بنابراین افراد با انجام آن می توانند به شکل ظاهری قبلی و حتی بهتر از آن بازگردند و حس بد مصنوعی بودن دندان ها را از خود دور کنند.

مطالب برگزیده و جذاب
چرا ساکشن دندانپزشکی اهمیت دارد؟ مزایا و معایب

 حفظ استخوان

 ایمپلنت دندان‌ها ثبات و پایداری بیشتری دارند و کمتر از دندان‌های مصنوعی باعث کلافگی می شوند. در واقع به دلیل قرار گرفتن ایمپلنت در فک، تحلیل لثه وجود نخواهد داشت و این مسئله سبب ثبات بیشتر ایمپلنت در داخل دهان و حفظ استخوان فک می شود.

دوام بیشتر

ایمپلنت دندان‌ دوام بیشتری نسبت به دندان‌های مصنوعی معمولی دارد و در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان تا سالها می توانند دوام داشته باشند. مواد استفاده شده در کلینیک بارانا می تواند این اطمینان را به شما بدهد که تا سال ها ( و حتی مادام العمر) ایمپلنت دندان به قوت خود باقی بماند، به همین جهت اگرچه قیمت ایمپلنت دندان در مشهد فاکتوری مهم است، اما بهتر است برای انجام درمان سنگینی مانند ایمپلنت، کیفیت را اولویت قرار دهید.

افزایش اعتماد به نفس

 افراد با جایگزینی دندان‌های از دست رفته به راحتی می‌توانند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و با خیالی آسوده لبخند بزنند و به فعالیت‌های روزانه خود بپردازند.

آیا ایمپلنت دندان‌ باعث درد و عوارض جانبی می‌شود؟

ایمپلنت دندان اغلب موارد عوارض جانبی ندارد، اما بعضی از عوارض معمولا پس از انجام ایمپلنت دندان ممکن است رخ دهند. این عوارض عبارتند از:

  • درد: این عارضه معمولا پس از عمل ایمپلنت دندان رخ می‌دهد، اما به مرور زمان با مصرف مسکن‌های معمولی کاهش می‌یابد.
  • عفونت: التهاب در محل ایمپلنت دندان ممکن است رخ دهد، اما این عارضه با مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و پیروی از همه راهکارهای بهداشت دهانی قابل کنترل است.
  • خونریزی: این عارضه معمولا در محل ایمپلنت دندان در طول چند روز اول پس از عمل رخ می‌دهد، اما در صورتی که خونریزی شدید باشد، باید به دندانپزشک مراجعه شود.
  • عدم تعامل با بافت‌های اطراف: در بعضی از موارد بافت‌های اطراف قسمتی که ایمپلنت شده است، ممکن است به درستی با ایمپلنت تعامل برقرار نکنند و همین امر می‌تواند منجر به رد شدن ایمپلنت دندان شود.
  • شکستن ایمپلنت: در بعضی از موارد، ایمپلنت دندان ممکن است شکسته شود که به دلیل عوامل مختلف می تواند رخ دهد. از جمله آن ها می توان به وارد کردن نیروی زیاد روی دندان، عدم تعامل با بافت‌های اطراف یا خلل در عملکرد ایمپلنت دندان اشاره کرد.
مطالب برگزیده و جذاب
معرفی 10 متخصص برتر ارتودنسی به انتخاب مجله آموزشی سلامت دندان

توجه داشته باشید که در صورت انتخاب قیمت ایمپلنت دندان در مشهد به روشی ارزان ممکن است این عوارض جانبی بیشتر شود.

پالیش کامپوزیت دندان چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت یکی از روش های زیبایی برای دندان محسوب می شود که در صورت آسیب می تواند ترمیم هم شود. یکی از روش های ترمیم پالیش کامپوزیت دندان است. پالیش یا پولیش کامپوزیت یکی از روش های ترمیم دندان با کامپوزیت است که باعث جلوگیری از رسوبات و لکه‌های رنگی روی سطح کامپوزیت می‌شود و سطح آن را صاف و براق می‌کند.

نمونه کار کامپوزیت انجام شده در کلینیک بارانا

برای انجام پالیش کامپوزیت دندان، مراحل زیر انجام می شود:

۱. پاکسازی: برای شروع فرآیند پالیش ابتدا سطح دندان تمیز می‌شود تا از جرم ها و دیگر آلودگی‌ها پاک شود.

۲. پالیش اولیه: در این مرحله با استفاده از ابزارهای خاصی که شامل برس‌های سیلیکونی، پولیشرها و دیسک‌های پالیشر می‌شوند، سطح کامپوزیت دندان صاف می‌شود.

۳. پالیش نهایی: در این مرحله سطح کامپوزیت به شکل نهایی پالیش می‌شود. این کار با استفاده از پولیشرهای مخصوصی انجام می‌شود که شامل پولیشرهای سیلیکونی، پولیشرهای مایع و دیسک‌های پالیشر مختلف هستند.

۴. پالیش براق‌کننده: در مرحله پایانی برای به دست آوردن درخشندگی اولیه از پالیش براق‌کننده استفاده می‌شود. این عمل با استفاده از پاست‌های خاصی که حاوی موادی مانند اکسید آلومینیوم است، انجام می‌شود.

مهم است که پالیش کامپوزیت دندان توسط دندانپزشکان حرفه‌ای و با تجهیزات مناسب انجام شود تا کامپوزیت به شکلی صحیح تراش خورد. در نظر داشته باشید که می توان در صورت وجود ایمپلنت، کامپوزیت هم انجام داد. اگر می‌خواهید کامپوزیت انجام دهید و از هزینه های آن نگران هستید، می توانید شرایط اقساطی کلینیک بارانا را در مقاله قیمت کامپوزیت دندان در مشهد بخوانید.

مطالب برگزیده و جذاب
معرفی 6 متخصص برتر آسیب شناسی فک و دهان به انتخاب مجله آموزشی سلامت دندان

چه زمانی می توان از لمینت دندان برای زیبایی استفاده کرد؟

لمینت دندان یکی از روش‌های ترمیمی و زیبایی دندان است که در آن، یک لایه نازک روی سطح دندان قرار می‌گیرد. معمولا افرادی که به دنبال بهبود ظاهر دندان‌های خود هستند، می‌توانند از لمینت دندان استفاده کنند.

علاوه بر این، افرادی که دندان‌هایشان دچار مشکلاتی مانند فرسایش، شکستگی، تغییر رنگ شدید، فاصله بین دندانی (دیاستم) یا فرم نامناسب هستند، می‌توانند از لمینت دندان به عنوان روشی برای ترمیم و زیبایی دندان‌های خود استفاده کنند.

به علاوه افرادی که مشاغل آن ها به گونه ای است که چهر آن ها بیشتر در معرض نمایش است (مانند مجری ها و بازیگرهای تئاتر و تلویزیون) می‌توانند از لمینت به عنوان روشی سریع و موثر برای بهبود ظاهر خود استفاده کنند. قیمت لمینت و سایر اطلاعات در مورد لمین دندان  را در مقاله قیمت لمینت دندان در مشهد بخوانید.

لمینت زیبا و درخشان یکی از مراجعه کنندگان محترم دندانپزشکی بارانا مشهد

اگر شما از دسته افرادی هستید که قبلا از درمان ایمپلنت استفاده کرده اید و اکنون می خواهید لمینت انجام دهید، تجهیزات پیشرفته کلینیک دندانپزشکی بارانا این شرایط را برای شما فراهم کرده است که از هر دو روش بهره مند شوید. در صورتی که ابتدا لمینت انجام داده اید و به هر دلیلی اکنون دندان های شما به انجام ایمپلنت نیاز دارد، قیمت ایمپلنت دندان در مشهد برای شما متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا