نسخه الکترونیک

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان محمد مهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار کرد: باید ساز و کار‌ها و زیرساخت‌های لازم برای انجام اقدامات موثر در کشور فراهم شود، ممکن است در مسائل اجرایی با توجه به زیرساخت‌های موجود در فرآیند کار مشکلاتی ایجاد شود که بخش زیادی از این مشکلات برطرف شده و بخشی دیگر به مرور و با تعامل برطرف خواهد شد نسخه الکترونیک به طوری که همکاری خوبی در زمینه آی‌تی با وزارت بهداشت، سازمان تامین اجتماعی و سایر بخش‌های مرتبط ایجاد شده است.

او افزود: نسخه الکترونیک یک تکلیف قانونی است و باید اجرایی و در کنار آن موانع برطرف شود. این موضوع نیازمند ایجاد روش‌ها و سامانه‌های جدید و اشراف کامل سازمان‌های مرتبط به بحث آی تی است. ناصحی تصریح کرد: این قول را می‌دهیم که سامانه یکپارچه را با همکاری چند جانبه ایجاد کنیم. سازمان تامین اجتماعی در این زمینه اعلام آمادگی کرده است تا در نهایت مشکلات را برطرف و اصلاحات لازم صورت گیرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: روش‌های اجرایی تا بخش زیادی اصلاح شده است. ما در سازمان بیمه سلامت ایران قصد داریم که تعامل خوبی با مجموعه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌ها داشته باشیم و قصد نداریم فقط ستادی فکر کنیم بلکه نظرات و همکاری سایر مجموعه‌های مرتبط نیز برای ما بسیار حائز اهمیت است. قطعا اگر همکاری چند جانبه و یکپارچه سازی سامانه ایجاد شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

بیمه سلامت، منابع محدودی دارد

 نسخه الکترونیک

او در خصوص مجوز داروخانه‌های جدید نیز گفت: بیمه سلامت منابع محدودی دارد به همین دلیل باید طوری عمل کنیم که هزینه‌ها را پوشش دهیم. تصمیم ما این است که با گفتگو و برخی شروط تعیین شده با تعدادی از مراکز جدید مثل داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها قرار‌داد داشته باشیم تا توزیع عادلانه‌ای در ارائه خدمت صورت گیرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت:  الکترونیکی شدن اقدامات بسیاری از مشکلات و هزینه‌ها را کاهش خواهد داد. اجرای نسخه الکترونیک قطعا کسورات را کم و هزینه‌ها را جبران خواهد کرد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان،علیرضا رئیسی در هشتمین آئین پویش ره سلامت که همزمان با روز ملی روستا و عشایر و با افتتاح ۳۱۳ طرح حوزه سلامت انجام شد، اظهار کرد: در حال حاضر برای جمعیت ۲۲ میلیون نفری روستایی و عشایر، در هیچ کجای ایران، هیچ روستایی با ۱۰۰۰ نفر جمعیت نیست که یک خانه بهداشت نداشته باشد.

نسخه الکترونیک

او افزود: برای بیش از یک میلیون عشایر برای اولین بار کانکس‌های بهداشت سیار مجهز همانند خانه‌های بهداشت به صورت استاندارد راه‌اندازی شده و ۸۰ خانه بهداشت سیار عشایری امروز افتتاح می‌شود. تا پایان سال هم ۲۰۰ خانه بهداشت عشایری راه اندازی می‌شود و تا پایان دولت همه جمعیت عشایر کشور از خدمات بهداشتی بهره‌مند خواهند شد. معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآور شد: راه‌اندازی خانه‌های بهداشت عشایری ایران در دنیا بی‌نظیر است و امکان ندارد در دنیا چنین عدالتی در سلامت وجود داشته باشد که مردم مناطق روستایی و عشایر از خدمات با استانداردی همانند سایر مردم، بهره‌مند شوند.  رییسی افزود: در استان فارس تا قبل از سال ۹۲ بودجه عمرانی بخش عشایر ۵ میلیارد تومان بود که در حال حاضر بیش از ۶ برابر شده است و خوشحالیم که امروز ۳۱۳ پروژه حوزه سلامت روستایی و عشایری در ۵۶۲ نقطه کشور به بهره برداری می‌رسد.


بیشتر بخوانید: ارتودنسی متحرک عالی


 

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

هزینه لیفت لثه

لیفت لثه چه تاثیری در زیبایی دندان دارد؟

لیفت لثه چیست؟ برخی از افراد به دلیل مشکلات لثه اعتماد به نفس خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *