دستورالعمل بهداشتی

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان احمد جنیدی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در وبینار مدیران گروه‌های سلامت محیط و کار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و دستورالعمل بهداشتی مدیران گروه‌های این مرکز، اظهار کرد: از زمان شروع همه گیری کووید ۱۹ در کشور تا ۵ مهر ۹۹ بیش از دو میلیون و ۶۲۷ هزار بازدید از مراکز مختلف از جمله مراکز تهیه و توزیع غذا، مراکز عمومی و کارگاهی توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای انجام شده است.

او گفت: ۴۹ هزار و ۸۴۶ واحد در این مدت توسط بازرسان به دستگاه قضایی معرفی شده و ۱۷ هزار و ۶۷ واحد متخلف نیز پلمب شده اند.

دستورالعمل بهداشتی

دستورالعمل بهداشتی

جنیدی تشکیل کمیته کشوری بهداشت محیط در ستاد ملی مبارزه با کرونا را مورد اشاره قرار داد و گفت: در گام دوم مبارزه با کرونا ۱۱۶ دستورالعمل بهداشتی توسط مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت تدوین و ابلاغ شده است که از جمله این موارد نظارت بر دفن بهداشتی اجساد مشکوک و قطعی کرونایی بوده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار بیان کرد: از ۳۱ مرداد تا ۱۱ شهریور ۹۹ مصادف با ماه محرم الحرام ۱۴۴۱ قمری شاهد تشدید بازرسی‌ها به ویژه از هیئت‌های مذهبی، مساجد و تکایا توسط بازرسان این مرکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بودیم. او از ۱۲۱ هزار و ۱۵۹ بازدید از هیئت‌ها در ایام محرم خبر داد و اظهار داشت: میزان استفاده از ماسک توسط خادمین و مسئولان هیات‌ها ۸۴.۸۳ درصد، توسط عزاداران ۷۸.۹۰ درصد و رعایت فاصله گذاری در هیئات نیز ۷۶.۳۸ درصد بود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار در خصوص اقدامات این مرکز در سال جدید تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ نیز گفت: بازرسان بهداشتی از ۱۱۱ هزار و ۴۷۳ مدرسه موجود در مناطق شهری و روستایی کشور بالغ بر ۴۱۸۸۶ بازدید در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۱ شهریور ۹۹ انجام داده اند. ۱۸۰۹ مورد اخطار بهداشتی نیز برای مدارس صادر شده است.

او تعداد بازدید‌ها از زندان‌های کشور را نیز از ابتدای همه گیری کرونا در کشور ۲۲۶۹ مورد برشمرد و گفت: نظارت بر برگزاری آزمون‌های سراسری دانشگاهی و مراسم مذهبی مانند دعای عرفه نیز توسط بازرسان سلامت محیط و کار انجام شده است. جنیدی در پایان افزود: همچنین لازم است درباره تفکیک، بی خطر سازی و دفع بهداشتی پسماند‌های بیمارستانی به ویژه پسماند‌های عفونی نظارت ویژه انجام شود.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

هزینه لیفت لثه

لیفت لثه چه تاثیری در زیبایی دندان دارد؟

لیفت لثه چیست؟ برخی از افراد به دلیل مشکلات لثه اعتماد به نفس خود را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *