سرطان سینه و عوامل آن

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان پیرو مکاتبات اخیر در پی اعلام دستورالعمل سرطان سینه و عوامل آن  توزیع واکسن بین کارکنان بخش بهداشت و درمان، معاون بهداشتی وزارت بهداشت در پاسخ، خواستار معرفی نماینده تام‌الاختیار سازمان برای تهیه دستورالعمل توزیع واکسن شد. با پیگیری‌های سازمان نظام پزشکی و نظر موافق وزارت بهداشت به ویژه معاون بهداشتی، دستورالعمل توزیع واکسن آنفلوآنزا در بخش خصوصی به‌ویژه مطب‌ها به‌زودی اعلام خواهد شد.

به گفته مدیرکل حوزه ریاست سازمان نظام پزشکی، علی تاجرنیا معاون توسعه مدیریت و منابع برای این مهم معرفی شد.


بیشتر بخوانید: آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی


 

 

 

 

 

سرطان سینه و عوامل آن

پویش سراسری پارسا (پیشگیری و امید از سرطان ایران) همزمان با ماه اکتبر (۹ مهر الی ۹ آبان )، ماه جهانی ارتقاء آگاهی بانوان در خصوص سرطان سینه و از سوی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با همکاری و حمایت ارگان‌ها و نهاد‌های مختلف برگزار می‌شود. روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر گفت: سرطان سینه نخستین عامل مرگ و میر زنان در کل دنیاست، از این رو پیشگیری و خودمراقبتی جهت تشخیص زودرس و درمان به موقع اهمیت شایانی در مهار و درمان این بیماری دارد.

پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با بیش از ۲۰ سال فعالیت در زمینه‌های تخصصی پژوهش، آموزش و درمان تخصصی در زمینه سرطان سینه، خود را متولی سلامت بانوان کشور بخصوص در حوزه پیشگیری از سرطان سینه می‌داند؛ بنابراین در ماه اکتبر برنامه‌های متنوع آموزشی و اجتماعی با هدف آگاه سازی بانوان در این زمینه برگزار می‌شود.

امسال نیز این برنامه‌ها در قالب پویش سراسری پارسا و با حمایت همکاری ارگان‌ها و نهاد‌های مختلفی از جمله بنیاد خیریه پارسا، دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، شهرداری تهران، صدا و سیما برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است؛ تولید محتوا و اجرای برنامه‌های پویش توسط تیم تخصصی و همکاری داطلبانه متخصصان حوزه‌های تخصصی جراحی، آنکولوژی، ژنتیک، تغذیه، روانشناسی و متخصصین فناوری‌های نوین سرطان سینه اجرا خواهد شد.

نتیجه

از جمله برنامه‌های این پویش سراسری می‌توان به انجام آموزش‌های عمومی به صورت مجازی در مناطق مختلف شهرداری تهران و فضای مجازی همچنین تولید بسته‌های آموزشی و فیلم جهت آگاهی از نحوه پیشگیری از سرطان، انجام مصاحبه‌های مختلف در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی همچنین برنامه‌های متنوع ورزشی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمع مثل رکاب‌زنی بانوان بهبودیافته از سرطان و همچنین انجام غربالگری رایگان در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران، پخش برنامه‌های آموزشی در ایستگاه‌های مترو و نصب پیام‌های بهداشتی در اتوبوسرانی تهران اشاره کرد.


بیشتر بخوانید: ونير و لومينيرز دندان


 

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

معرفی برندهای محبوب کامپوزیت دندان

خرید کامپوزیت دندان در دندانپزشکی اصولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. متاسفانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *