قیمت داروی بی‌حسی دندانپزشکی

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان و سازمان غذا و دارو در واکنش به خبر ۱۰ برابر شدن قیمت داروی بی‌حسی دندانپزشکی که در باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شده بود، اعلام کرد: قیمت کارپول‌های دندانپزشکی از اردیبهشت ۹۸ تا خرداد ۹۹ مشمول ۲۰ درصد افزایش قیمت سالانه شده است و موضوع افزایش ۱۰ برابری قیمت کارپول‌های دندانپزشکی خلاف واقع است.

قیمت داروی بی‌حسی دندانپزشکی

قیمت داروی بی‌حسی دندانپزشکی

متن جوابیه به شرح زیر است:

سردبیر محترم سایت باشگاه خبرنگاران جوان

در پاسخ به مطلب مندرج در تاریخ ۲۸ تیرماه ۹۹ با عنوان «قیمت داروی بی حسی دندانپزشکی ۱۰ برابر شد» در این سایت، جوابیه سازمان غذا و دارو جهت درج در آن خبرگزاری ارسال می‌گردد.

قیمت کارپول‌های دندانپزشکی از اردیبهشت ۹۸ تا خرداد ۹۹ مشمول ۲۰ درصد افزایش قیمت سالانه شده است؛ لذا موضوع افزایش ۱۰ برابری قیمت خلاف واقع است. این دارو از مهمترین مواد و تجهیزات لازم دندانپزشکی است.

سازمان غذا و دارو سامانه‌ای را برای ثبت نام کارپول ویژه دندانپزشکان طراحی کرده است که با ثبت اطلاعات خود و گرفتن تائیدیه از سازمان غذا و دارو میزان سهمیه کارپول خود را از نزدیک‌ترین داروخانه دریافت می‌کنند.دو شرکت داخلی تولید کارپول را بر عهده دارند و توزیع آن در داروخانه‌های منتخب صورت می‌گیرد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در خصوص آخرین وضعیت پرداختی مطالبات سال ۹۸ مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد اظهار کرد: مطالبات موسسات دولتی دانشگاهی تا آذر تسویه و علی الحساب دی نیز پرداخت شده است، بنابراین مانده مطالبات سازمان در این بخش حدود ۲.۵ ماه است. قیمت داروی بی‌حسی دندانپزشکی

READ
عصب کشی دندان عقل و اهمیت آن

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با بیان اینکه مطالبات سال ۹۸ سطح یک روستاییان از محل اعتبارات صندوق سازمان تسویه شده و یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز معادل اعتبارات اختصاص یافته از وزارت بهداشت پرداخت شده است، افزود: مطالبات موسسات غیر از دولتی، دانشگاهی شامل موسسات خیریه، خصوصی، غیردولتی و… در داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها به میزان ۱۱ ماه پرداخت شده و مطالبات سایر موسسات شامل مطب ها، موسسات پاراکلینیک، پرتو پزشکی و نیز مطالبات پزشکان خانواده شهری تسویه شده است.

پرداخت مطالبات سال ۹۹ توسط بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، با اشاره به پرداخت مطالبات سال ۹۹ توسط بیمه سلامت گفت: مطالبات موسسات دولتی دانشگاهی برای فروردین و اردیبهشت تسویه و علی الحساب خرداد نیز پرداخت شده است. همچنین علی الحساب مطالبات سطح یک روستاییان از محل اعتبارات صندوق سازمان تا شهریور و از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده معادل اعتبارات اختصاص یافته از وزارت بهداشت پرداخت شده است.

او با بیان کرد: مطالبات موسسات غیر از دولتی دانشگاهی برای داروخانه، بیمارستان‌ها و سایر تا تیر پرداخت شده است و علی الحساب پزشک خانواده شهری تا مرداد پرداخت شده و بزودی علی الحساب تا شهریور نیز پرداخت می‌شود. ناصحی افزود: مطالبات در حوزه نسخه الکترونیک نیز به میزان ۹۰ درصد علی الحساب مرداد پرداخت شده و پرداخت علی الحساب شهریور نیز در دستور کار سازمان قرار دارد. قیمت داروی بی‌حسی دندانپزشکی

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

فضانگهدارنده دندان

فضانگهدارنده دندان کودکان چیست؟

در حدود سه سالگی تمام دندان‌های شیری بیشتر کودکان بیرون زده است. دندان‌های شیری، کودک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *