پیک جدید کرونا

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: پیک جدید اپیدمی که تا حدی آمار بیماری کم شده بود از اواخر مرداد قابل پیش‌بینی بود، تبعات و مخاطرات برخی بازگشایی‌ها، مسافرت‌های شهریور و تجمعات بار‌ها مطرح شد، در همان زمان پیش بینی کردیم که عدم اعمال محدودیت‌ها می‌تواند منجر به وقوع پیک‌های جدید بیماری شود و متاسفانه مجدداً از همان جایی که طی ۷ ماه گذشته تجربه داشتیم، ضربه خوردیم و الان در آغاز پیک جدید کرونا قرار داریم.

پیک جدید کرونا

پیک جدید کرونا

او گفت: براساس تجربیات کسب شده طی چند ماه گذشته، زمانی که یک پیک جدید شروع می‌شود بین ۴ تا ۸ هفته طول می‌کشد و در مورد پیک جدید معلوم نیست که به قله رسیده‌ایم یا هنوز آمار در حال افزایش است.


بیشتر بخوانید: ارتودنسی متحرک


طبرسی با تاکید بر اینکه اگر مداخله جدی صورت نگیرد، امواج بیماری در طول پاییز ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، تنها راه موجود رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌هاست.

 

مهدی قنادی، مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بیمه سلامت به منظور ارائه خدمات سرپایی و بستری دربیمارستان ها، با اکثریت مراکز درمانی کل کشور به ویژه بیمارستان های دانشگاهی و دولتی قرارداد دارد البته بیمارستان های خصوصی، خیریه، نیروهای مسلح و تامین اجتماعی هم طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.

مسائل بیمه دندانپزشکی

او در پاسخ به این سوال که آیا بیمه سلامت قرارداد خود با برخی از بیمارستان ها را لغو کرده است یا خیر، گفت: از بیمارستان های دانشگاهی، عمده بیمارستان ها با توجه به مجوزهای فعالیت طرف قرارداد بیمه سلامت هستند و همکاری ها همانند گذشته ادامه دارد، ضمن اینکه در این بیمارستان ها جهت نظارت بر خدمات، بازدیدهای دوره ای انجام و خدمات ارائه شده با جدیت کنترل می شود، البته در این بیمارستان ها به جز بازدیدهای دوره ای، نماینده ناظر مقیم نیز فعالیت می‌کند.

قنادی افزود: نماینده ناظر مقیم، امورات مربوط به بیمه شده را پیگیری می‌کند، همچنین درخصوص مسائل کلی بیمارستان ها نیز نظارت های لازم را انجام می دهد، بنابراین موارد مطرح شده و مشکلات به ادارات کل استان گزارش می شود.

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، در خصوص اسناد و شکایات مطرح شده از سوی بیمه شدگان تصریح کرد: در این باره  بیمارستان های به صورت دوره ای، مورد بازدید قرارگرفته و عملکردها بررسی می شود. درصورت مشاهده اقدامات غیرمجاز، موارد به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونت درمان دانشگاه مربوطه اعلام می شود، هرچند که تاکنون مورد خاصی از عملکرد بیمارستان ها اعلام نشده است. پیک جدید کرونا


بیشتر بخوانید: ونير و لومينيرز مناسب دندان های شما


 

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

معرفی برندهای محبوب کامپوزیت دندان

خرید کامپوزیت دندان در دندانپزشکی اصولا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. متاسفانه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *