رادیولوژی

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان حسن هاشمی، دبیر بورد رادیولوژی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در دندانپزشکی ایران با اشاره به برگزاری سی و ششمین کنگره سالیانه انجمن رادیولوژی ایران که ۱۳ الی ۱۶ آبان بصورت وبینار برگزار می شود، اظهار کرد: مباحث مختلفی در حوزه رادیولوژی با حضور اساتید و صاحب نظران برجسته به صورت مجازی با توجه به  شرایط پاندمی بیماری کرونا، در این کنگره ارائه می‌شود و انتقال تجربیات نیز میان شرکت کنندگان انجام خواهد گرفت.

رادیولوژی

او در ادامه به موضوع فلوشیپ در رادیولوژی ایران اشاره کرد و گفت: رادیولوژیهای در ایران تخصصی است و چندان به صورت فوق تخصصی تا کنون مورد توجه قرار نگرفته و این در حالی است که رشته‌های تخصصی مختلف، مجوز تربیت فلوشیپ و فوق تخصص‌های متعدد دارند.

رادیولوژی

دبیر بورد ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر رشته رادیولوژی در حوزه هایی مانند تصویر برداری زنان، اینترونشن یا رادیولوژی تهاجمی ،نورو اسکولار اینترونشن که دارای فلوشیپ هستند، بیان کرد: در رشته‌های دیگر از جمله شکم و لگن، توراکس، ماسکولواسکلتال، رادیولوژی اطفال و نرورادیولوژی فاقد فلوشیپ است. درصورتی که رشته رادیولوژی هم می‌توانست پا به پای دیگر رشته‌های پزشکی در حوزه‌های مختلف دارای فلوشیپ شود که با کیفت بهتری به بیماران کمک شود.


بیشتر بخوانید: ونير و لومينيرز دندان


هاشمی در مورد اینکه آیا در کشور کمبود رادیولوژیست داریم، گفت: در حال حاضر ٢٦٠٠رادیولوژیست در سراسر کشور داریم و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. البته شاید توزیع رادیولوژیست‌ها در کشور نا مناسب باشد؛ چرا که تمایل به کار در پزشکان و رادیولوژیست‌ها جهت فعالیت در بخش‌های دولتی پس از اتمام طرح کمتر است. اما در بخش خصوصی در تمامی شهر‌های کوچک هم، رادیولوژیست فعال وجود دارد و باید در این زمینه اقداماتی تشویقی انجام داد که آن ها جذب شوند.

نتیجه

او بیان کرد: سالانه تعداد دستیار بیش از ۲۲۰ نفر در سال است که هرسال تعداد را اضافه کرده اند. سال جاری حدود ۲۴۰ نفر دستیار رادیولوژی پذیرش شده اند که پس از ده سال بیش از ۲۲۰۰ تا ۲۶۰۰ رادیولوژیست اضافه خواهد شد و جمع رادیولوژیست‌های کشور حدود دو برابر امروز خواهد شد.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

تجهیزات اکسیژنی

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *