ارتودنسی متحرک چیست

مجله آموزشی و راهنمای سلامت دهان و دندان دستگاه های ارتودنسی که برای رفع نامرتبی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به دو شکل کلی متحرک و ثابت و متحرک نامگذاری شده اند. دستگاه های ارتودنسی ثابت و متحرک بسته به ناهنجاری دندان های افراد، توسط متخصص ارتودنسی انتخاب می شوند. در ادامه درباره ارتودنسی متحرک توضیحات بیشتری ارائه می شود.

ارتودنسی متحرک

همانطور که از اسم این دستگاه های ارتودنسی معلوم است، علت این نامگذاری توانایی بیمار در جا به جا کردن دستگاه ارتودنسی می باشد. منظور از ارتودنسی متحرک دندان این است که فردی که از این نوع ارتودنسی استفاده می کند می تواند در طول درمان دستگاه ارتودنسی متحرک را به آسانی از دهانش خارج کرده و در مواقع لزوم طبق گفته های متخصص ارتودنسی دوباره آن را سر جای خود قرار دهد. دستگاه ارتودنسی متحرک دندان ها از یک قسمت پلاستیکی و یک سری اجزای سیمی تشکیل شده اند که پلاک را سر جایش در دهان نگه داشته و با کمک پیچ ها و فنرهایی یک نیروی ملایم را به دندان های فرد اعمال می کنند تا دندان ها به تدریج به حرکت درآمده و در جای صحیح شان قرار بگیرند.

با مراجعه به صفحه ارتودنسی متحرک چیست؟ می توانید اطلاعات بیشتری درباره این نوع از ارتودنسی کسب کرده. نیز ویدیوها و تصاویر مربوط به ارتودنسی متحرک را مشاهده کنید.

ارتودنسی متحرک

ارتوندسی

و اما در ارتودنسی ثابت دندان متخصص ارتودنسی از براکت هایی که از جنس استنلس استیل می باشند استفاده کرده. توسط یک چسب مخصوص آنها را به دندان می چسباند. این براکت ها و اتصال مناسب شان به دندان، با فشاری که به دندان ها وارد می کنند، باعث حرکت آهسته دندان ها به جایگاه صحیح شده و در نهایت منجر به مرتب شدن دندان ها می شوند. با مراجعه به این صفحه نیز می توانید اطلاعاتی درباره ارتودنسی ثابت و سایر روش های ارتودنسی دندانی کسب کنید.
راهنمای جامع و کامل برای شناخت دیگر سال ها.

READ
درباره ارتودنسی کاموفلاژ بیشتر بدانید

هر یک از دستگاه های ارتودنسی کاربرد خاص مربوط به خود را دارند که متخصص با بررسی وضعیت دندان های فرد بهترین گزینه را انتخاب می کند. برای مثال از مهمترین کاربردهای دستگاه های متحرک ارتودنسی میتوان به هدایت رشد فک در طول دوره رشد بیمار اشاره کرد. در حالی که عملا دستگاه های ثابت ارتودنسی کمک شایانی در این نوع درمان ندارند. اما در مقابل گفته می شود که مرتب و ردیف کردن دقیق دندان ها نیازمند استفاده از دستگاه های ثابت ارتودنسی می باشد این مورد نیز از عهده دستگاه های ارتودنسی بر نمی آید، و برای مرتب شدن بهتر دندان ها بهتر است از ارتودنسی های ثابت استفاده کرد.

درباره میلاد منحصر به فرد

همچنین ببینید

فضانگهدارنده دندان

فضانگهدارنده دندان کودکان چیست؟

در حدود سه سالگی تمام دندان‌های شیری بیشتر کودکان بیرون زده است. دندان‌های شیری، کودک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *