تجهیزات دندانپزشکی

ایمپلنت

سلامت و زیبایی ظاهر دندان‌ها، تاثیر مستقیم بر زیبایی چهره افراد دارد. بدین علت بسیاری از افراد به دنبال انجام خدمات زیبایی مخصوص به دندان‌ها هستند. علاوه بر آن، در مواقعی نیز دندان‌ها دچار مشکلات ریشه‌ای و عمیق می‌شوند. به گونه‌ای که تنها ترمیم نمی‌تواند پاسخگو باشد! در این موارد، ایمپلنت دندان نیز گزینه‌ای بسیار مناسب به شمار می‌رود.

ایمپلنت از جمله راهکارهای مناسب برای درمان دندان‌ها است. اگر دچار مشکلاتی در ساختار و ریشه دندان شده‌اید، برای مشورت حتما به پزشکی حاذق و متخصص مراجعه کنید. انتخاب داندانپزشکی ماهر، دغدغه بسیاری از افراد است. بدین منظور در ادامه مطلب، ابتدا توضیحاتی در ارتباط با فرایند ایمپلنت دندان توضیح داده، سپس یکی از برترین دکتران حاضر در زمینه دندان را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

ایمپلنت دندان

بسیاری از افراد در ارتباط با ریشه دندان خود به قدی دچار مشکل می‌شوند، که حتما باید دندان را کشیده و جایگزینی برای آن قرار دهند! ایمپلنت دندان از جمله روش‌هایی است که در هنگام آسیب عمیق بافت ریشه‌ها، از آن استفاده می‌کنند.

در ایمپلنت دندان، پس از کشیدن دندان خراب و آسیب‌دیده، یک نوع پایه‌ای مخصوص در استخوان فک دهان قرار می‌دهند. سپس دندانی مصنوعی با روکشی به رنگ دندان را به پایه مخصوص متصل می‌کنند. دندان جدید بدست آمده، می‌تواند روکشی سفید داشته و زیبایی لبخند شما را چندین برابر کند!

لازم است بدانید، دو نوع روش متفاوت برای استفاده از ایمپلنت دندان وجود دارد. در روش اول که ایمپلنت ساده است، نصب پایه و بدنه ندان مصنوعی در زمان‌ها و روزهای متفاوتی صورت می‌گیرد. زیرا انجام هریک از فرایندها ساعاتی طولانی زمان برده و برای نتیجه‌گیری بهتر لازم است در ابتدا پایه ایمپلنت کاملا به ثبات رسیده، سپس بدنه آن نصب گردد. اما نوع دوم که به ایمپلنت فوری معروف است، در یک روز انجام می‌شود. زیرا مراحل و نوع عملکرد بکار رفته نیز متفاوت است.

مطالب برگزیده و جذاب
وسایل کامپوزیت

در ارتباط با ایمپلنت فوری، دو نوع روکش نیز بکار می‌رود. در ابتدا پس از نصب پایه و بدنه مصنوعی دندان، روکشی موقت نیز استفاده می‌شود تا زمانی که پایه ایمپلنت، تماما در استخوان فک جای گرفته و به ثبات کامل برسد. سپس از روکش دائمی بر روی روکش موقت استفاده می‌شود.

مزایای ایمپلنت دندان

از جمله دلایلی که استفاده از ایمپلنت دندان امروزه بسیار رایج شده است، مزیت‌های بی‌شمار این نوع فرایند است. به گونه‌ای که هریک از افراد خواهان جایگزینی دندان‌ها بوسیله ایمپلنت هستند. برخی از مهم‌ترین مزایا ایمپلنت دندان، موارد زیر است:

 • افزایش مقاومت دندان
 • جلوه زیبا در ظاهر
 • طول عمر بالا
 • کاهش آسیب به لثه‌ها
 • کمک به سلامت سایر دندان‌ها
 • مراقبت آسان
 • بدون هیچ‌گونه محدودیت سنی
 • امکان استفاده برای هریک از افراد
 • امکان ترمیم و بازیابی تمامی دندان‌ها بوسیله ایمپلنت

علاوه بر موارد گفته شده، لازم است بدانید ایمپلنت دندان در مواردی همچون پوسیدگی دندان نیز کارایی دارد. بدین منظور، هریک از انواع ایمپلنت دندان، می‌تواند در ارتباط با مشکلات مربوط به دندان، تاثیرگذار واقع گردند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های ایمپلنت دیجیتالی می‌پردازیم.

انواع روش‌ها در ایمپلنت دندان

ایمپلنت که از مهم‌ترین و پرطرفدارترین خدمات زیبایی دهان و دندان محسوب می‌شود، به روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. هریک از روش‌ها، خصوصیات و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. در ادامه، 4مورد از برترین روش‌های انجام ایمپلنت دندان را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

 • ایمپلنت ساب پریواستیل:

اگر که استخوان فک شما قوی نبوده و مقاومت پایینی دارد، بهتر است از ایمپلنت ساب پریواستیل استفاده کنید. زیرا برای مقاوم‌سازی بیشتر و استحکام بالاتر، پیچ مخصوص در زیر لثه قرار گرفته تا به صورت کامل با استخوان فک جوش بخورد.

 • ایمپلنت اندواستیل:
مطالب برگزیده و جذاب
چرا ساکشن دندانپزشکی اهمیت دارد؟ مزایا و معایب

از پرطرفدارترین انواع ایمپلنت دندان، ایمپلنت اندواستیل است. تاج دندان این نوع از ایمپلنت، از جنس تتانیوم ساخته شده است. به گونه‌ای که دوام و ماندگاری بالایی برای فرد خواهد داشت. همچنین، پایه‌های تاج دندان، به شکل گرد و کوچک طراحی شده‌اند.

 • ایمپلنت تک مرحله‌ای:

در این نوع از ایمپلنت، تنها یک بار جراحی انجام می‌شود! زیرا پس از قرارگیری پیچ مخصوص ایمپلنت درون استخوان فک، قسمتی از پایه در بالاتر از لثه قرار می‌گیرد. سپس تاج دندان مصنوعی را بر روی پایه بیرون آمده نصب می‌کنند.

 • ایمپلنت در دو مرحله:

همانطور که از نام این نوع ایمپلنت پیداست، جراحی در دو مرحله مجزا از هم صورت می‌گیرد. در مرحله اول، پایه مخصوص ایمپلنت درون استخوان فک قرار گرفته، سپس لثه بخیه زده می‌شود. پس از گذشت دوره درمان، بر اثر جراحی دوم، تاج دندان بر محل پایه ایمپلنت قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

با پیشرفت علم در زمینه دندان، انواع ایمپلنت با ویژگی‌های متفاوت بوجود آمدند. برای مثال علاوه بر ایمپلنت معمولی، ایمپلنت فوری و دیجیتال نیز بکار می‌روند. ایمپلنت دیجیتال در قیاس با دو مورد یاد شده، جدیدتر است. بنابراین مزیت‌های استفاده از این نوع ایمپلنت بیشتر است. به گونه‌ای که افراد برای ترمیم دندان خود، ایمپلنت دیجیتالی را نیز انتخاب می‌کنند.

از جمله نکات بارز و چشم‌گیر در مقایسه ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی، دستگاه‌های مورد استفاده است. در ایمپلنت معمولی، از دستگاه‌های سنتی و قدیمی برای ترمیم دندان استفاده می‌کنند. اما در ایمپلنت دیجیتال، تمامی دستگاه‌ها به‌روز و پیشرفته هستند. به گونه‌ای که نوع اسکن‌ها نیز سه بعدی است. این موضوع سبب شده تا کیفیت و نتیجه کار دقیقا متناسب با دهان و فک شما طراحی و پیاده‌سازی شود. در نتیجه افراد مدت زمان کمتری را در نقاهت و مراقبت پی از ایمپلنت به سر می‌برند. این موضوع سبب شده تا تمایل به استفاده از ایمپلنت دیجیتالی افزایش یابد!

مطالب برگزیده و جذاب
ایمپلنت دندان چیست؟ + بررسی مراحل انجام کاشت دندان همراه با عکس + معرفی عوارض ایمپلنت دندان

پس از آنکه با چیستی ایمپلنت، کارایی، مزیت و انواع آن آشنا شدید، بررسی دکتر متخصص و انتخاب آن نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر به فکر ترمیم دندان خود هستید، در ابتدا لازم است پزشکان مطرح را بررسی کرده، سپس بهترین پزشک را انتخاب کنید. البته در ادامه مطلب، یکی از بهترین پزشکان حال حاضر ایران در زمینه دندان را به شما معرفی می‌کنیم.

مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر رامتین صیحانی

اگر ساکن گیلان هستید و یا می‌خواهید در کنار مسافرت به گیلان، کاشت ایمپلنت حرفه‌ای و موفقی داشته باشید می‌توانید به مرکز تخصصی دندانپزشکی دکتر رامتین صیحانی مراجعه کنید. رامیتن صیحانی دارای دکترای حرفه‌ای دندانپزشکی و فلوشیپ ایمپلنت دندان، یکی از شناخته‌شده‌ترین داندانپزشکان حال حاضر ایران در حوزه ایمپلنت دندان به‌شمار می‌رود. ایشان علاوه بر تجربه و دانش بالا در زمینه ایمپلنت، سخنران بین‌المللی در حوزه دندانپزشکی با تمرکز بر ایمپلنت و کاشت دندان نیز شناخته می‌شوند.

استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز دنیا برای درمان بیماران، از جمله نقاط مثبت کلینیک تخصصی رامتین صیحانی است. لازم است بدانید پس از مراجعه اولیه به مطب، در مرحله اول وضعیت دندان و دهان شما تماما توسط پزشک و به‌صورت کاملا دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته، سپس در ارتباط با عملکرد لازم، روند درمانی آغاز می‌شود. لازم به ذکر است، مطب دکتر رامتین صیحانی، در شهر لنگرود استان گیلان قرار دارد.

باتوجه به مطالب یاد شده، متوجه اهمیت استفاده از خدمات دندانپزشکی برای سلامت و زیبایی ظاهر دندان‌های خود شدید. ایمپلنت دندان از جمله سرویس‌ها و خدمات برتر در جهت ترمیم دندان‌ها به شمار می‌رود. البته انتخاب پزشکی ماهر و متخصص در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر رامتین صیحانی ، از مجهزترین و پیشرفته‌ترین مراکز دندانپزشکی در شرق گیلان آماده‌ی خدمت‌رسانی به تمامی بیماران از سراسر ایران است.

مطالب برگزیده و جذاب
پستانک ارتودنسی چیست؟ + فواید و مضرات پستانک ارتودنسی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا