اخبار دندانپزشکی

روانشناس کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کودکان و نوجوانان به دلیل حساسیت های خاص خود در هر سنی ممکن است نیازها و خواسته های متفاوتی داشته باشند و در عین حال والدین نیز از آنها انتظارات و خواسته هایی داشته باشند، بنابراین بهترین روانشاس کودکان در تهران می تواند پاسخگوی این نیازها و خواسته ها باشد. هر روانشناس کودک با شخصیت خود وارد یک رابطه درمانی می شود. شخصیت فردی روانشناس کودک بر رابطه درمانی تأثیر می گذارد. هر روانشناس کودک می تواند با توجه به ویژگی ها و توانایی های خود در انجام اقدامات مشارکت داشته باشد. از سوی دیگر، هر روانشناس کودک ممکن است ویژگی های لازم برای برقراری ارتباط خوب با کودک را داشته باشد. این ویژگی ها برای روانشناس کودک شامل موارد زیر است:

  • موافق بودن: یعنی کودک می تواند روانشناس کودک را به عنوان فردی قابل اعتماد بپذیرد. داشتن شخصیتی یکپارچه، هماهنگ، صادق، دلپذیر و پایدار برای روانشناس کودک ضروری است. کودک فرد ناخوشایند و فردی را که سعی در ایفای نقش دارد و با او هماهنگ نمی شود، می شناسد.
  • با کودک درون خود ارتباط برقرار کند : یک روانشناس کودک، اگرچه بزرگسال است، اما نباید جهان کودکی خود را از دست بدهد، زیرا بخشی از شخصیت اوست. این ندا به معنای کودکانه بودن و بازگشت به دوران کودکی نیست. بلکه به معنای ارتباط مستقیم و بدون واسطه با دنیای کودکی است. در این صورت احتمال برقراری ارتباط موفق افزایش می یابد. در این صورت شرایطی ایجاد می شود که کودک احساسات فعلی خود را بشناسد و با آنها برخورد کند.
  • پذیرا باشد :اگر بخواهیم کودکان را به کشف مشکلات خصوصی و پنهان کودک تشویق کنیم، به عنوان روانشناس کودک، باید رفتار پذیرش داشته باشیم. با این روش اعتماد در کودک ایجاد می شود.
  • از نظر عاطفی دور بودن: روانشناس کودک برای پذیرا بودن باید فاصله عاطفی داشته باشد. روانشناس کودک نه تنها باید از پریشانی عاطفی جلوگیری کند، بلکه سعی کند از واکنش های عاطفی مرتبط با مشکلات کودک نیز جلوگیری کند.
  • ارتباط با سایر افرادی که با کودک کار می کنند.
  • والدین را درگیر کند: درمانگر کودک شما باید تمایل زیادی به برقراری ارتباط منظم با شما از خود نشان دهد، این ارتباط ممکن است در حوزه روش های صحیح فرزندپروری، پیشنهاداتی در مورد نحوه برخورد صحیح با کودک در موقعیت های مختلف خارج از مشاوره محیط مرکز و غیره باشد. . البته والدین شما نیز در مورد مشاوره کودک سوالاتی دارند و می خواهید تغییرات رفتاری و گفتاری کودک در خانه را با آنها در میان بگذارید، مشاور باید مشتاق شنیدن آنها باشد.

برای آشنایی با بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در تهران می توانید به سایت اوشاخ مراجعه فرمایید و با بهترین پزشکان در این زمینه آشنا شوید تا بتوانید بهترین پزشک متخصص خود را انتخاب کنید.

مطالب برگزیده و جذاب
چقدر بعد از کشیدن دندان ایمپلنت کنیم؟

چرا به روانشناس کودک نیاز داریم؟

دوران کودکی باید دورانی شاد و بی دغدغه باشد، اما داشتن حتی یک مشکل روانی می تواند دوران کودکی را استرس زا و نگران کننده کند. روانشناسان کودک از این جهت ضروری هستند که آموزش، مهارت ها و استعدادهای لازم برای کمک به کودکان و نوجوانان را در برخورد موثر با مسائل اجتماعی، عاطفی، رفتاری و روانی به منظور داشتن زندگی شاد دارند. علاوه بر این، کاری که روانشناسان کودک با مراجعان کودک انجام می دهند، پایه ای را برای مراجعان ایجاد می کند تا در آینده به خوبی با زندگی بزرگسالان سازگار شوند. اغلب در فرآیندهای درمانی؛ راهبردی برای کمک به پیشرفت تحصیلی کودک در نظر گرفته شده است. بازی درمانی همچنین برای کمک به کودکی که مورد آزار قرار گرفته است استفاده می شود. این می تواند کمک بزرگی برای غلبه بر آسیب هایی باشد که آنها تجربه کرده اند. در واقع خدمات روانشناس کودک برای ارائه بهترین نتیجه به کودکان ضروری است. و آنها را به زندگی طولانی، شاد و سعادتمند هدایت کنید.

چه مهارت هایی برای روانشناسی کودک مورد نیاز است؟

بهترین روانشناس کودکان در تهران باید مهارت های خاصی داشته باشد. روانشناسان کودک اگر می خواهند در کمک به مراجعان برای غلبه بر مسائل اجتماعی، عاطفی یا رفتاری خود موفق باشند، باید تعدادی مهارت مرتبط با روانشناسی انتقادی داشته باشند. مهم ترین مهارت هایی که باید داشته باشید عبارتند از:

بهترین روانشناس کودکان در تهران باید مهارت هایی را دارا باشد. اگر می‌خواهند در کمک به مراجعان برای غلبه بر مسائل اجتماعی، عاطفی یا رفتاری خود موفق باشند، روانشناسان کودک باید دارای تعدادی مهارت مرتبط با روانشناسی انتقادی باشند. مهمترین مهارت‌هایی که باید داشته باشید عبارتند از:

  • ارتباطات: روانشناسان کودک باید بتوانند در سطح خود با کودکان ارتباط برقرار کنند. این شامل استفاده از کلمات و عبارات ساده شده برای توصیف یا توضیح چیزی برای مخاطب است. همچنین شامل استفاده از راهبردهای گوش دادن فعال برای کمک به کودک برای احساس راحتی بیشتر در رابطه مشاوره است.
  • همدلی: کودکانی که نیاز به خدمات روانشناختی دارند به احتمال زیاد با مشکل مهمی در زندگی خود مواجه هستند. این ممکن است شامل نوعی سوء استفاده، مرگ یکی از عزیزان یا وجود یک اختلال رفتاری یا عاطفی باشد. بنابراین، ضروری است که روانشناسان کودک توانایی درک آنچه را که مراجعان کودک با خود می آورند، داشته باشند.
  • حل مشکلات: از آنجایی که مشتریان آنها بسیار جوان هستند و احتمالاً تجربه زندگی لازم برای حل مشکلات خود را ندارند، روانشناسان کودک باید حلال مشکلات عالی باشند. این مهارت باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که حل مسئله توسط کودک انجام نمی شود، بلکه بیشتر با کودک انجام می شود.

کلام آخر

مطالب برگزیده و جذاب
پیشگیری از بارداری ؛ روش های پیشگیری از بارداری

برای مراجعه به روانشناس کودک، بهتر است با بهترین روانشناس کودکان در تهران که در سایت اوشاخ یا oshakh.com به شما معرفی کرده ایم مشورت کنید. در صورتی که خود و اطرافیان شما به بهترین روانشناس کودک در تهران مراجعه کردید و  درمانی برای فرزند شما صورت گرفته است تجربه خود را در کامنت ها با ما در میان بگذارید و بگویید که کدام یک از روش های درمانی برای شما بهتر بوده است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا