اخبار دندانپزشکی

همه چیز درباره علت درد بعد از جراحی لثه

داشتن کمی ناراحتی یا درد در حین بهبودی بعد از جراحی لثه کاملا طبیعی است. این نوع درد معمولا هر روز کاهش می یابد. تورم پس از روش های دندانپزشکی، از جمله جراحی لثه رایج می باشد. اگر دندانپزشک تشخیص دهد، ممکن است بعد از عمل کمی درد داشته باشید، مطمئن خواهند شد که دستورالعمل های مراقبتی یا داروهایی برای کمک به مدیریت آن را دریافت نمایید.

جراحی لثه یکی از فعالیت های تخصصی دندانپزشکی بوده و نیاز به تخصص و مهارت ویژه ای دارد. زیرا که وجود عفونت بعد از عمل و یا دردهای مداوم و نامرتبط می تواند سلامتی شما را به خطر انداخته و هزینه گزافی را برای شما به بار آورد. در کلینیک دندانپزشکی دکتر کندری تخصصی ترین مشاوره در زمینه جراحی لثه و مراقبت های بعد از آن را دریافت می نمایید.

انواع درد های بعد از جراحی لثه

حساسیت دهان پس از جراحی لثه رایج بوده زیرا لثه دارای بافت نرمی است و می تواند در نتیجه سوراخ کردن و دریافت سوزن برای بیحسی تحریک شود. با این حال، این ناراحتی باید ظرف چند روز محو شده و نباید بدتر شود. درد خفیف شایع تر بوده و در 70.3 درصد موارد گزارش شده است. 29.7 درصد از افراد درد متوسط تا شدید را تجربه می کنند. میانگین مدت درد برای جراحی لثه 2 روز می باشد. با این حال، میزان درد تجربه شده می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تحمل درد فرد
  • نوع عمل جراحی لثه
  • نوع دارویی که برای درد پس از جراحی لثه استفاده می شود.
  • مهارت جراحی دندانپزشک
مطالب برگزیده و جذاب
لیفت لثه چیست؟ | هزینه لیفت لثه در سال 1401

درد بعد از عمل جراحی لثه در 7 روز آینده به طور پیوسته کاهش می یابد.

تشخیص علت درد بعد از جراحی لثه

تشخیص علت درد بعد از جراحی لثه

درد بعد از جراحی لثه می تواند ناشی از رعایت نکردن دستورالعمل های مراقبتی پس از عمل باشد. به عنوان مثال، اگر دندانی را برداشته اید، باید مراقب بوده که تمیزی زخم را حفظ کرده و پس از لخته شدن از باز کردن مجدد آن اجتناب کنید. عمل جراحی لثه بدون درد بوده، زیرا از بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه آسیب دیده استفاده می شود. به طور کلی، اثرات بی حس کننده موضعی می تواند برای چند ساعت باقی بماند. با از بین رفتن بیهوشی، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن نموده و کمی درد را تجربه کنید.

راه های درمان درد بعد از جراحی لثه

ممکن است بعد از عمل کمی درد داشته باشید، در این صورت دندانپزشک مطمئن خواهد شد، دستورالعمل های مراقبتی  لازم یا داروهایی برای کمک به مدیریت آن را دریافت کنید. اگر ناراحتی جزئی باشد، داروهای بدون نسخه و درمان های خانگی اولیه مانند کمپرس سرد می توانند درد را تا زمانی که روند طبیعی بهبودی شروع شود، کاهش دهند. همچنین این امکان وجود دارد بعد از عمل، برای شما یک داروی مسکن تجویز شود. اگر چنین است، حتما دارو را دقیقا طبق نسخه تجویز شده استفاده نمایید. اما اگر درد فک پس از جراحی لثه قابل توجه یا مداوم باشد، شاید علت زمینه ای وجود داشته باشد. اگر درد شدیدی را تجربه می کنید، در تماس با دندانپزشک در مورد علائم خود تردید نکنید. روش هایی که می تواند به کاهش درد بعد از عمل کمک کند عبارتند از:

  • دستورالعمل های دندانپزشک خود را در مورد بهداشت دهان، از جمله زمان و نحوه مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، در طول دوران نقاهت به دقت دنبال نمایید.
  • عدم ایجاد مزاحمت در محل جراحی با فشار دادن یا تکان دادن آن با انگشتان، زبان یا اشیاء دیگر
  • خوردن غذاهای نرم مانند پوره سیب زمینی، ماست و سوپ
  • پرهیز از غذاهایی که می تواند ناحیه درد را تحریک کند، از جمله: سخت یا تیز، تند، اسیدی، خیلی گرم یا خیلی سرد
  • استراحت در روزهای بعد از عمل جراحی لثه بسیار حائز اهمیت است. چند روز را در خانه استراحت کنید.
مطالب برگزیده و جذاب
کامپوزیت دندان مزایا و عوارض آن ؟

بررسی هزینه جراحی لثه

بررسی هزینه جراحی لثه

عوامل مختلفی بر هزینه جراحی لثه تأثیر می گذارد. از جمله این عوامل جنس دندان، شکل دندان، نوع بیماری لثه، میزان ناحیه درگیر، نوع مواد به کار رفته و هزینه های جانبی می باشند. بنابراین هزینه جراحی را نمی توان به صورت مشخص بیان کرد. با مشاوران کلینیک تخصصی دکتر کندری تماس بگیرید، تا از هزینه و قیمت جراحی لثه آگاه شوید.

کلام آخر

حائز اهمیت است که برای انواع جراحی لثه به یک دندانپزشک متخصص و با تجربه لثه و ریشه دندان مراجعه کنید. در مطب دندانپزشکی دکتر کیهان کندری به شما کمک تخصصی می شود تا از عوارض جانبی ناخواسته جلوگیری شده و راهنمایی لازم برای بهبودی سریع و راحت را دریافت نمایید. برای راهنمایی بیشتر با شماره های مطب موجود در سایت تماس بگیرید.

Drkondori.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا