اخبار دندانپزشکی

راهنمای انتخاب یک پرستار بیمار با تجربه در منزل

برای انتخاب پرستار بیمار با تجربه لازم است ابتدا میزان انتظارات خود را مورد بررسی قرار دهید. حتما به سوابق کاری و کیفیت خدمات قابل ارائه این پرستاران دقت کرده و آن ها را ارزیابی کنید. یک پرستار مجرب از ویژگی های بارزی همچون درایت، انعطاف پذیری، رفتارهای ماهرانه و برخورداری از مهارت های ارتباطی قوی برخوردار است که با توجه به آن ها می توانید موفق به انتخاب پرستاری مجرب در منزل شوید.

چند نوع پرستاری در منزل وجود دارد؟

انواع پرستاری در منزل به دو دسته تقسیم می شوند و به صورت زیر هستند.

مراقبت های پزشکی

پرستارانی که قادر به ارائه مراقبت های پزشکی هستند از تخصص بالایی برخوردار بوده و می توانند خدمات دیگری همچون تزریقات، پانسمان، گرفتن فشار خون و… را نیز ارائه نمایید. این پرستاران اطلاعات جامعی درباره پزشکی داشته و دوره های آکادمیک آن ها را سپری کرده اند. با کمک این پرستاران قادر خواهید بود تا به بیمار خود علاوه بر انجام کارهای شخصی در راستای درمان نیز کمک های شایانی نمایید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراقبت های پرستار وهمچنین هزینه پرستار بیمار در منزل روی لینک کلیک نمایید.

مراقبت های غیر پزشکی

این نوع خدمات پرستاری تنها برای انجام کارهای شخصی روزانه در کنار بیمار شما هستند. با توجه به این موضوع می توان گفت پرستاران فعال در این زمینه خدماتی همچون حمام کردن، لباس پوشیدن، آماده سازی غذای بیمار، قرار ملاقات با پزشک، حمل و نقل بیمار، آموزش و … را ارائه می نمایند.

چطور می توانیم پرستار بیمار در منزل مناسب انتخاب کنیم؟

این روزها با تعدد مراکز ارائه خدمات پرستاری، خانواده ها با چالش فراوانی برای انتخاب پرستار بیمار مواجه هستند. شما با رعایت نکات بسیار مهمی می توانید به راحتی بهترین پرستار را برای مراقبت از بیماران خود در منزل انتخاب کنید. این نکات به شرح زیر هستند.

 • بررسی های لازم را در راستای انتظارات و نیازمندی های خود انجام داده و آن ها را تعیین کنید.
 • کیفیت خدمات تعدادی از پرستاران را ارزیابی نموده سپس بهترین پرستار را انتخاب نمایید.
 • حتما به اطلاعات لازم درباره سابقه کاری و میزان تجارب پرستار دست یابید.
 • با پرستار مورد نظر خود صحبت کرده و ابهامات خود را برطرف سازید.
مطالب برگزیده و جذاب
معیارهای اصلی تعیین قیمت ایمپلنت دندان در مشهد + مزایا و عوارض آن

در حال حاضر هر خانواده فرهنگ و انتظارات خاص خود را دارد؛ بنابراین توصیه داریم حتما در این باره با پرستار مشورت کنید. کارشناسان ما در مجموعه سفیر آرامش قادرند تا به شما در انتخاب بهترین پرستار بیمار در منزل کمک های شایانی نمایند.

پرستار بیمار در منزل چه تجهیزاتی و لوازمی نیاز دارد؟

هر پرستار با توجه به شرایطی که دارد برای نگهداری و مراقبت از بیمار نیاز به تجهیزات و وسایل خاصی خواهد داشت. از مهم ترین تجهیزات و لوازم موردنیاز پرستاران بیمار به موارد زیر می توان اشاره نمود.

تجهیزات بهداشتی

این تجهیزات مواردی همچون دستمال مرطوب، لگن بهداشتی، دستمال کاغذی، پد زیر انداز، صابون مایع و دستکش را در بر می گیرند. با استفاده از این تجهیزات پرستار می تواند از انتقال عفونت جلوگیری نموده و بهداشت شخصی را رعایت کند.

وسایل تغذیه

وسایل تغذیه اشاره به قاشق و چنگال، لیوان، فنجان و ظروف نگهداری از غذا می شوند تا بتوان راحت تر به بیمار غذا داد.

دستگاه های پزشکی

برای مراقبت از بیمار پرستار شما نیاز به دستگاه هایی همچون اندازه گیری فشار خون، تست قند خون، دستگاه اندازه گیری دما و دستگاه اکسیژن دارد.

وسایل تسهیل کننده حرکت

از دیگر لوازم موردنیاز پرستار کودک در منزل می توان به وسایل تسهیل کننده حرکت اشاره نمود که شامل ریل پشت تخت، صندلی چرخ دار، ویلچر، عصل و صندلی توالت بلند می شوند.

وسایل امنیتی

این وسایل برای جلوگیری از هرگونه تصادف و یا سقوط کاربرد دارند. از مهم ترین وسایل امنیتی بیماران می توان به کفش ضد لغزش، زنجیره های امنیتی و دستگیره های دیواری اشاره نمود.

مطالب برگزیده و جذاب
روکش زیبایی دندان چیست | کاربرد روکش دندان

مولفه یک پرستار بیمار در منزل خوب چیست؟

برای انتخاب یک پرستار مجرب و کارآزموده می توانید از مولفه هایی کمک بگیرید که به عنوان مولفه های بهترین پرستار بیمار در منزل شناخته می شوند. این مولفه ها عبارتند از:

درایت

فضای بیمارستان ها به گونه ای است که می توان ملاقات های اقوام و دوستان را محدود نمود. چنین شرایطی به شما در کنترل تعاملی که با اطرافیان خود دارید کمک های قابل توجهی خواهد کرد؛ اما در منزل چنین نیست. با ورود بیمار به خانه شما دیگر قادر به کنترل کامل این موضوع نخواهید بود و ممکن است با چالش هایی نیز مواجه شوید.

حتما هنگام انتخاب پرستار بیمار به این موضوع توجه داشته باشید که پرستار باید آموزش های لازم برای کنترل این شرایط را دیده باشد. این افراد با تکیه بر تجارب و مهارت های خود می توانند فعالیت های بیمار را کنترل نموده و با درایت بالا ملاقات های بازدیدگنندکان را مدیریت نمایند. فراموش نکنید که این موضوع برای تامین ایمنی و رفاه بیمار بسیار اهمیت دارد؛ بنابراین نسبت به آن بی توجه نباشید.

مهارت های ارتباطی قوی

یکی از ویژگی های حیاتی پرستاران مهارت های ارتباطی است. به موجب این امر پرستار شما باید توانمندی بالایی در برقراری ارتباط موثر با بیمار داشته باشد.

انعطاف پذیری بالا

بیماران نیازها و انتظارات متفاوتی با یک دیگر دارند و پرستارانی را می توان بهترین دانست که از قدرت انعطاف پذیری بالایی برخوردار بوده و از این تفاوت ها استقبال کنند. با توجه به اینکه ممکن است روزانه بازدیدکنندگان زیادی به عیادت از بیمار بیایند، پرستار می تواند با انعطاف پذیری خود به این عیادت کنندگان رسیدگی نموده و از بیمار خود نیز به بهترین حالت ممکن پرستاری نماید.

مطالب برگزیده و جذاب
لمینت‌دندان چیست؟ + بررسی کاربردها، مزایا، معایب لمینت دندان

رفتارهای ماهرانه

پرستاران مجرب براساس آموزش هایی که دیده اند می توانند به صورت کاملا ماهرانه از مراقبت های بهداشتی استفاده نموده و سلامت بیماران خود را ارزیابی نمایند. همچنین این افراد قادرند دستورات پزشک را به صورت دقیق اجرا کرده و وظایف خود را انجام دهند.

ویژگی های پرستار بیمار خوب

از ویژگی های بارز پرستار بیمار در منزل موارد زیر را می توان شرح داد که به شما در انتخاب یک فرد مناسب کمک خواهند کرد.

 • پرستار خوب می تواند تمام جنبه های مراقبت از بیمار را بر عهده گرفته و مسئولیت های خود را به بهترین حالت ممکن انجام دهد.
 • یک پرستار خوب قادر است به شرایط بهداشتی بیمار توجه فراوانی داشته و نکات لازم را رعایت کند.
 • پرستاران مجرب رژیم غذایی بیمار را مورد توجه قرار داده و ممنوعیت های غذایی وی را رعایت می کنند. 
 • یک پرستار بیمار مناسب در زمان های مشخص داروهای بیمار را یادآوری نموده و به تمامی دستورالعمل های پزشک خود اهمیت می دهد.
 • پرستاران کارآمد توانایی بالایی در برقراری ارتباط دوستانه با بیمار دارند تا احساس تنهایی نداشته باشد.
 • صبور و با حوصله هستند.
 • دانش لازم برای کنترل فشار خون، قند خون و… را دارند.
 • در شرایط بحرانی می توانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

نکات انتخاب پرستار بیمار با تجربه در یک نگاه کلی

برای انتخاب یک پرستار بیمار در منزل بایستی به ویژگی ها و جنبه های شخصیتی او توجه بسیار زیادی داشت. پرستارانی را می توان مجرب دانست که با صبر و حوصله از بیمار مراقبت نموده و تمام دستورالعمل های پزشک او را با دقت انجام دهند. مجموعه سفیر آرامش با سال ها سابقه درخشان در ارائه خدمات پرستاری این امکان را برای شما عزیزان فراهم ساخته است تا خدمات را با کیفیتی عالی و توسط پرستارانی مجرب و متخصص دریافت کنید.

مطالب برگزیده و جذاب
معرفی 10 متخصص برتر ارتودنسی به انتخاب مجله آموزشی سلامت دندان

سوالات متداول

ویژگی های اخلاقی و مهارتی پرستار بیمار شامل چه می شوند؟

این ویژگی ها شامل صبور بودن، مهربان بودن با بیمار، با حوصله بودن و اهمیت زیاد به بیماران می شوند.

آیا جنسیت بیمار بر انتخاب پرستار اثر دارد؟

بله این موضوع می تواند اثرات قابل توجهی بر انتخاب پرستار داشته باشد؛ زیرا بیماران نیاز به پرستاری هم جنس خود دارند.

آیا برای انتخاب پرستار باید وضعیت سلامت بیمار توجه گردد؟

بله برخی بیماران نیاز به مراقبت های پزشکی دارند؛ بنابراین باید به دنبال استخدام پرستاران متخصص در این زمینه باشید.

پرستاران بیمار مجرب چه خدماتی را به بیماران ارائه می دهند؟

این خدمات با توجه به شرایط بیمار تعیین می شوند و ممکن است نیاز به انجام کارهای شخصی وی نیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا