اخبار دندانپزشکی

ایمپلنت فوری با بیهوشی

در علم دندانپزشکی روش‌های مختلفی برای جایگزین کردن دندان وجود دارد که هر کدام با توجه به درخواست فرد یا موارد دیگری که به خود شخص بستگی دارد انجام می‌شود. یکی از این روش‌ها ایمپلنت فوری با بیهوشی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ایمپلنت دندان

 ایمپلنت‌های دندانی در واقع جایگزینی مدرن برای بریج‌ها و پروتزها هستند؛ زمانی که نوبت به تعویض یا پیدا کردن جایگزین دندان فرا می‌رسد، ایمپلنت دندان پیشنهاد ترجیحی اکثر دندانپزشکان است. چنانچه دندان‌های خود را از دست داده‌اید به راحتی می‌‌توانید از ایمپلنت‌های دندانی استفاده کنید؛ چرا که ایمپلنت‌ها دارای یک تیتانیوم یا پیچ هستند که با عمل جراحی در فک شما قرار  می‌گیرند.

از این رو یک اتصال سفت و محکم بین یک یا چندین دندان شما ایجاد می‌شود و از طریق فرآیند استخوان‌سازی درون فک شما جوش می‌خورد یا به طور یکپارچه به استخوان فک متصل می‌شود. حتی دندان تاج نیز می‌تواند به طور سفارشی در رنگ، اندازه، شکل و حالت دلخواه شما طراحی شود و با حالت دندان طبیعی شما مطابقت داشته باشد.

کاشت دندان

جراحی ایمپلنت دندان با بیهوشی چگونه است؟

اغلب افراد به دلیل ترس و اضطرابی که از  فرآیند کاشت دندان و دندانپزشکی دارند، از انجام ایمپلنت دندان خودداری می‌کنند؛ بر این اساس می‌توان بیهوشی یا سدیشن را پیشنهاد داد تا بدون هیچگونه حس بد و دردی ایمپلنت دندان را انجام دهید. به طور کلی سدیشن در حوزه دندانپزشکی، شیوه‌ای نوین و تخصصی است که می‌توان با استفاده از آن استرس و واکنش‌های بیمار را کنترل کرد.

در واقع سدیشن عوارض‌های بیهوشی را ندارد و یک نوع خواب مصنوعی اطلاق می‌شود؛ به این صورت که بیمار به خواب رفته و هیچ دردی را حس نخواهد کرد و بعد از باز کردن چشم هیچ عوارضی برای بیمار نخواهد داشت. انجام این کار به راحتی صورت می‌گیرد و با انجام جراحی ایمپلنت دندان با بیهوشی پس از پایان کار احساس فردی را دارد که تازه از خواب بیدار می‌شود.

مطالب برگزیده و جذاب
همه چیز درباره علت درد بعد از جراحی لثه

ایمپلنت فوری

در برخی موارد بلافاصله بعد از کشیدن دندان و به صورت همزمان‌ با کشیدن دندان کاشت نیز صورت می‌گیرد؛ این عمل را ایمپلنت فوری یا کاشت فوری دندان می‌گویند. همان‌طور که قید شد ایمپلنت فوری یک نوع کاشت دندان فوری است که بلافاصله پس از کشیدن دندان، ایمپلنت در فک قرار خواهد گرفت.

قیمت ایمپلنت

 دارای دو حالت است که در زبان فارسی هر دو حالت را ایمپلنت فوری می‌نامند؛ اما در اصطلاح انگلیسی به دو حالت درمان اطلاق می‌شود.

  1. ایمپلنت فوری (fresh socket): کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان را می‌گویند.
  2. ایمپلنت فوریimmediate loading) ): به معنی گذاشتن پروتز بر اساس ایمپلنت همزمان پس از کشیدن دندان است.

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

انجام ایمپلنت‌های دندانی از مزایای بسیاری برخوردار هستند که برخی از این مزایا عبارتند از:

  • زیبایی ظاهری: از آن‌جا که ایمپلنت‌ها در ظاهر مشابه دندان‌های طبیعی هستند؛ گزینه عالی‌‌ برای افراد به شمار می‌رود و فرد از زیبایی ظاهری جذابی برخودار خواهد بود.
  • بهبود گفتار: برخی پروتز‌های نامناسب در دهان لغزیده می‌شوند و باعث ایراد در صحبت کردن خواهند شد. اما ایمپلنت‌ها از این عوارض برخوردار نیستند و شما بدون تپق زدن قادر به صحبت کردن خواهید بود.
  • خوردن و آشامیدن بهتر: با ایمپلنت‌های دندانی شما می‌توانید به راحتی غذا‌های مورد علاقه خود را بدون مشکل و هیچگونه دردی در ناحیه دهان و دندان مصرف کنید.
  • بهبود سلامت دندان و دهان: با ایمپلنت‌ها شما دسترسی آسان‌تری برای استفاده از مسواک و نخ دندان را خواهید داشت.
  • صدا: در دندان‌های مصنوعی‌ به دلیل لغزش هنگام غذا خوردن و صحبت کردن صدای تلک می‌دهد؛ اما در ایمپلنت‌های دندانی این اتفاق رخ نخواهد داد.
  • پوسیدگی: روکشی که روی دندان ایمپلنت قرار می‌گیرد هرگز پوسیدگی ایجاد نمی‌کند؛ اما برای اطمینان از سلامت دندان و لثه بهتر است هر شش ماه یک‌بار به دندانپزشک مراجعه کنید.
  • دوام و ماندگاری: اگر از ایمپلنت‌های دندانی خود به خوبی مراقبت کنید؛ می‌توانید آن‌ها را حتی برای یک عمر داشته باشید؛ چرا که از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار هستند.
مطالب برگزیده و جذاب
معرفی 8 متخصص برتر جراحی لثه (پریودنتیست) به انتخاب مجله آموزشی سلامت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان بنا بر دلایل مختلفی مانند نوع دندان انتخابی شما و دوام و ماندگاری آن متغیر است. برای اطلاع از نحوه انجام ایمپلنت و موارد مربوط به آن می‌توانید به کلینیک دندانپزشکی مهرآوید مراجعه کنید.

نوبت دندانپزشکی آنلاین

نحوه دریافت نوبت دندانپزشکی

برای دریافت نوبت دندانپزشکی، شما می‌توانید به دو صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید. در روش حضوری شما به کلینیک مورد نظر می‌روید و نوبت ویزیت خواهید گرفت؛ در روش دیگر می‌توانید نوبت دندانپزشکی آنلاین بگیرید به این صورت که وارد سایت کلینیک دندانپزشکی مهرآوید می‌شوید و نوبت ویزیت خود را ثبت خواهید کرد.

سخن پایانی

با توجه به این که امروزه پیشرفت‌های چشم‌گیری در زمینه دندانپزشکی به وجود آمده است؛ روش‌های مختلفی برای زیبا‌تر جلوه دادن لبخند خود وجود دارد که در صورت خرابی دندان می‌توانید؛ از بهترین روش یعنی کاشت یا همان ایمپلنت دندان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا